برد ست کنترل پمپ آب چیست؟
برد ست کنترل پمپ آب یک کیت الکترونیکی است که در کنار پمپ آب برای کنترل فشار آب مورد استفاده قرار میگیرد. بدین شکل که این دستگاه میتواند تشخیص دهد که مصرف کننده شیر آب را باز کرده است یا خیر, سپس پمپ آب را برای مصرف کننده فعال نماید. البته باید یک حداقل آبی در جریان باشد. درغیراین صورت دستگاه جریان آب را قطع شده دانسته و اخطار مربوطه را نمایش می دهد. از ویژگی های برد پمپ آب می توان به سهولت در نصب و نگهداری آن اشاره کرد.

مهمترین بخش از کیت ست کنترل پمپ آب
مهمترین قطعه در بردهای ست کنترل پمپ آب دو عدد سنسور مغناطیسی می باشند. که در اثر القای مغناطیسی تحریک می شوند. این القای مغناطیسی توسط دو عدد آهنربا که در مسیر عبور آب از ست کنترل تعبیه شده اند، ایجاد می شود. لذا جهت کسب نتیجه بهتر در آپارتمان ها و مکان هایی که فشار آب زیاد مورد نیاز می باشد حتما آهنربای داخل پوسته اتوماتیک را سرویس و رسوب زدایی نمایید تا سنسور های ست کنترل پمپ آب بهتر تحریک گردند.

عمده خرابی کیت ست کنترل پمپ آب
عمر مفید این بردها در صورتی که تمام نکات مربوط به نصب به درستی رعایت شده باشند حد اقل 2 سال و حداکثر 5 سال می باشد. ولی خرابی این کیت ها میتواند ناشی از موارد زیر باشد

نفوذ آب به محفظه ست کنترل یا وجود رطوبت زیاد در اطراف آن.
نوسانات ناشی از برق ورودی
خاموش و روشن شدن های لحظه ای زیاد که به دلیل ضعیف بودن پمپ آب رخ میدهد.
روشن بودن بیش از حد پمپ آب
عدم نصب درست ست کنترل
استفاده از پمپ با توان نامی بیشتر از ست کنترل که باعث سوختن قسمت های قدرت آن می شود.
کیفیت پایین قطعات مورد استفاده در کیت (به خصوص رله )
ولی در کل عمده ی خرابی های ست کنترل به دلیل خال زدن و آسیب دیدن رله است. به همین دلیل از نکات برجسته ی ست کنترل آلکازر, حذف رله و استفاده از قطعه ی الکترونیکی ترایاک به جای رله است.

شیوه تعویض برد ست کنترل پمپ آب
تعویض کیت ست کنترل پمپ آب بسیار ساده است، به این شکل که کافی است درب پشت ست کنترل را با پیچ گوشتی باز کنید و کیت جدید را جایگزین کیت قدیمی کنید. البته در زمان تعویض کیت ست کنترل پمپ آب حتما نکات ایمنی را رعایت بفرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *