سیستم موقعیت یابی جهانی GPS ، در اصل یک سیستم رادیویی ماهواره ای متعلق به دولت ایالات متحده است و توسط نیروی هوایی ایالات متحده اداره می شود. این یک سیستم ماهواره ای ناوبری جهانی است که اطلاعات مکان جغرافیایی و زمانی را به یک گیرنده ماهواره GPS در هر جایی که در نزدیکی زمین است مخابره میکند. موانع از قبیل کوه ها و ساختمان ها سیگنال های ضعیف   GPS را نسبتا مسدود می کند.پروژه GPS توسط وزارت دفاع ایالات متحده در سال 1973 برای استفاده توسط ارتش ایالات متحده راه اندازی شد و در سال 1995 به طور کامل عملیاتی شد. این اجازه برای استفاده غیر نظامی در دهه 1980 مجاز بود. پیشرفت در تکنولوژی و خواسته های جدید در سیستم موجود کنونی منجر به تلاش برای مدرن سازی GPS و پیاده سازی نسل های بعدی ماهواره های GPS Block IIIA و سیستم کنترل عملیاتی نسل بعدی (OCX) شده است.

انتظار می رود که دستگاه های گیرنده GPS جدید با استفاده از فرکانس L5 برای شروع انتشار در سال 2019 دارای دقت بسیار بالایی باشند و یک دستگاه را در عرض 30 سانتیمتر یا کمتر از یک پا مشخص کنند.سیستم GPS توسط دولت ایالات متحده تهیه شده است ، در نتیجه، چندین کشور در حال ایجاد و یا در حال راه اندازی دیگر سیستم های ناوبری جهانی یا منطقه ای هستند.سیستم ماهوارهای جهانی ناوبری روسیه (GLONASS) به طور همزمان با GPS توسعه یافت، اما تا اواسط سال 2000، از پوشش ناقص جهان رنج می برد. GLONASS را می توان به دستگاه های GPS اضافه کرد، ماهواره های بیشتری را در دسترس قرار می دهد و موقعیت را سریع تر و دقیق تر تنظیم می کند، تا دو متر.سیستم ماهواره ای BeiDou در چین به دنبال دستیابی جهانی در سال 2020 است. سیستم موقعیت یابی Galileo اتحادیه اروپا و NAVIC هند نیز وجود دارد. سیستم ماهواره ماهواره ای Quasi-Zenith ژاپن (که در ماه نوامبر سال 2018 آغاز می شود) یک سیستم تقویت ماهواره ای GPS برای افزایش دقت GPS است.

در بین وسایل نقلیه٬ موتورسیکلت ها هدفی ساده تر و در دسترس تر برای سرقت هستند. به همین جهت استفاده از ردیاب موتورسیکلت برای آن ضروری است.

ایمنی موتور سیکلت ها به شدت پایین است و آمارهای سرقت این وسیله موتوری در سال های اخیر به صورت تصاعدی افزایش پیدا کرده است.

در سال ۲۰۱۹ قفل ها برای امنیت به تنهایی کافی نیستند!

امنیت ویژه با ( ردیاب خودرو – ردیاب موتور سیکلت – ردیاب شخصی و …)

روش های قدیمی حفاظت از موتور سیکلت 

  •  استفاده از قفل موتور

این قفل سر سخت را معمولا به جایی ثابت وصل میکردند مثل تیر برق ها و …

  • استفاده از هشدار دهنده ها

که به محض دست زدن به موتور هشدار دهنده با صدای بلند به مالک موتور اطلاع رسانی میکند.٬ البته هشدار دهنده ها به خاطر سنسور های کاملا حساس ممکن است گاهی به خوبی عمل نکنند …

  • برداشتن تمامی تجهیزات اضافی از روی موتور سیکلت (کلاه کاسکت و …)
  • پارک کردن موتور در مکان های امن که در دید مالک باشد.
  • در شهر استفاده از پارکینگ های عمومی به جای رها کردن موتور در گوشه ای از خیابان

 

افزایش امنیت موتورسیکلت به کمک ردیاب

تمامی روش های افزایش امنیت موتور سیکلت در گذشته با محدودیت هایی همراه است که گاها آزار دهنده است …!

راه حل چیست و چگونه می توانیم امنیت واقعی و ۱۰۰ درصدی برای موتور سیکلت ایجاد کنیم؟

استفاده از سیستم ردیابی (جی پی اس) ویژه موتور سیکلت ها٬ بدون محدودیت زمانی و جغرافیایی٬ امنیت، آسایش، کنترل را ارمغان می آورد.

زمانی که موتور سیکلت سرقت می شود شانس پیدا کردن آن به شدت کم است.

اما اگر موتور سیکلت به ردیاب مجهز باشد٬ درصد پیدا کردن موتور سرقت شده ۱۰۰ درصد است چرا که سیستم ردیاب محل جغرافیایی موتورسیکلت را بر روی موبایل تان نمایش می دهد.

ردیاب های موتورسیکلت دارای منبع قدرت کم مصرف هستند که به هیچ عنوان سیستم برقی (الکترونیکی) موتور سیکلت دچار اختلال نشود.

با کمک ردیاب امنیت موتورسیکلت خود را افزایش دهید.

ردیاب های موتور سیکلت به شدت کوچک هستند و در مکان هایی گذاشته می شود که فقط افراد متخصص بعد از کلی بررسی میتوانند آن را پیدا کنند.

قیمت موتور سیکلت ها به شدت افزایش پیدا کرده است و بهترین گزینه سرقت برای سارقان هستند٬ با نصب ردیاب موتور سیکلت امنیت را تضمین کنید و کنترل وسیله را به دست بگیرید …

گروه آلکازر آماده ارائه کامل ترین مشاوره و راهنمایی در زمینه خرید ردیاب موتورسیکلت به شما عزیزان است .